Фонд екстренної допомоги
митцям перформативного
мистецтва в Україні

Підтримайте українських митців незалежної сцени перформативного мистецтва, що залишаються в Україні під час війни

Заклик Солідарності і Підтримки

Дорогі друзі, колеги та поціновувачі перформативного мистецтва (танець і театр) з усього світу. 

Війна, терор і геноцид Росії в Україні є глобальним викликом, який формує наше спільне майбутнє всього світу саме зараз. У цій ситуації українські митці перформативного мистецтва мають міцний намір залишитися і допомагати всіма можливими способами тут в Україні. Ми захищаємо нашу свободу, суверенітет нашої країни, виступаючи за глобальний мир і боремося з терором Росії на українській землі, не допускаючи його поширення на решту світу. Ми відчуваємо глобальну хвилю солідарності з боку міжнародного співтовариства, а також значною мірою, структурно спираємось на вашу допомогу в цій критичній ситуації.

Перформативне мистецтво (танець і театр) залежить від міцного зв’язку із суспільством і навіть у мирні часи є малозахищеним. Під час війни артисти, які перебувають в Україні, не мають можливості заробляти на життя уроками, виступами чи іншою звичайною роботою. Єдиний спосіб вижити сьогодні – це жити за рахунок швидко зникаючих або неіснуючих заощаджень для взаємної підтримки, яка включає також можливість ділитись їжею та пожертвуваннями з різними ініціативами у межах наших можливостей для того, щоб швидко реагувати та долати невідкладні ситуації. Ситуація є вкрай критичною з пошуком можливостей, і для закриття базових потреб, і для продовження мистецької практики у цих вкрай драматичних обставинах.

Для організації способів підтримки митців, які залишаються на території України під час війни, я та команда Ruban Production ITP прийняли рішення про створення «Фонду екстренної допомоги митцям перформативного мистецтва в Україні» на базі неприбуткової організації БО «МБФ Імпульс Трансформація Платформа».

У Березні 2022 року ми відкрили окремі два рахунки спеціально для збору пожертвувань у EUR та USD саме в рамках цієї ініціативи.

Зібрані кошти допомагають нам підтримати митців перформативного мистецтва в Україні в рамках двох програм.

Перша програма була втілена протягом Березня-Жовтня 2022 року. В рамках цієї програми завдяки підтримці партнерів та донорів ми змогли надати разову екстрену благодійну допомогу більш ніж 300 Українським митцям незалежної сцени (зі сфери танець і театр), які перебувають в Україні, з понад 700 запитів отриманих з 73 міст та селищ України (статус програми – фіналізована).

Друга актуальна програма (в рамках якої ми почали збір коштів та запитів) зосереджена на наданні підтримки групам Українських митців (танець і театр) незалежної сцени, що залишаються в Україні для продовження їх мистецького процесу та створення нових робіт у формі вистав з їх прем’єрою наживо чи он-лайн (важливо – ця програма не є продакшен грантом, а програмою підтримки креаторів). Більше інформації про цю програму можна побачити тут. Нашою поточною метою є збір коштів (120 000 EUR), що дозволять нам підтримати 30 мистецьких груп для створення 30 нових мистецьких робіт танцю та театру.

Ця сторінка створена спеціально для публікації актуальної інформації про отримані пожертви (згруповані за країнами), кількість митців, які вже отримали підтримку, а також швидкої простої форму запиту для українських митців на отримання фінансової допомоги в рамках діючої програми.

На цій сторінці ви також можете знайти корисні посилання (нижче) про те, як підтримати українських митців за межами сфери перформативного мистецтва, а також про інші способи отримання чи надання підтримки.

Напишіть нам, для отримання будь-якої необхідної інформації на електронну адресу  (icf.itp@gmail.com).

Також будемо раді пропозиціям будь-яких форм співпраці, що можуть допомогти:

– підтримати наше актуальне середовище представників перформативного мистецтва під час війни;

– або презентувати їх за кордоном для ознайомлення та кращої видимості актуальної сцени і для організації благодійних заходів для збору коштів та заходів солідарності;

Будьте з Україною. Дякуємо за вашу підтримку та солідарність! 💙💛

 

Вікто Рубан, хореограф, перформер, дослідник, співзасновник БО “МБФ Імпульс Трансформація Платформа”, генеральний директор Ruban Production ITP

З будь-якими запитаннями, за підтвердженнями чи для будь-якої інформації будь-ласка напишіть мені у Facebook, e-mail, або telegram

Отримані пожертви (за країнами):

Нідерланди
3756,80 EUR
Литва
3808 EUR
Ірландія
170 EUR
Латвія
560 EUR
Японія
75 EUR
Хорватія
100 EUR
Канада
463,52 EUR
Австрія
220 EUR
Австралія
290,87 EUR
Великобританія
65783,82 EUR
Україна
18117,50 UAH та 88,52 EUR
США
18843,78 EUR та 16419,20 USD
Швейцарія
1841,49 EUR
Естонія
490 EUR
Пуерто Ріко
440,78 EUR
Китай
500 EUR
Нова Зеландія
58,63 EUR
Фінляндія
150 EUR
Німеччина
21602,29 EUR
Франція
6598,50 EUR
Швеція
113,74 EUR
Румунія
60 EUR
Бельгія
3200 EUR

Підтримка у цифрах:

Отримані пожертви та надана з них підтримка за отриманими запитами: 129215,74 EUR, 16419,20 USD та 18117,50 UAH (з 23 країн)


Всього запитів на отримання підтримки в рамках 1 програми Екстренної прямої допомоги митцям України  - 741 (із 73 міст та селищ в Україні)


Зібрано в рамках поточної 2 програми - Підтримки митців, що залишаються в Україні для створення

10417,47 EUR (мета збору - 120000 EUR - для підтримки 30 мистецьких груп та їх нових проєктів)


(станом на 11/02/2023, 13:30)

Контакти: